דף הבית » שירותי תרגום » פונדקאות בגאורגיה – כל מה שכדאי לדעת על התהליך כולל תרגום, רגולציה, תשתית רפואית ועלויות

פונדקאות בגאורגיה – כל מה שכדאי לדעת על התהליך כולל תרגום, רגולציה, תשתית רפואית ועלויות

מאז שנת 1996 הליך הפונדקאות הוא חוקי בישראל ומאז שנת 2020, בעקבות פסיקת בג”ץ, גם זוגות חד מיניים יכולים לקיים אותו. בהינתן מציאות חוקית זו, ניתן היה לחשוב שזוגות שרוצים להביא ילד לעולם ונדרשים להליך פונדקאות לא יאלצו לפנות ולחפש פתרונות מעבר לים. באופן תיאורטי זה נכון, באופן מעשי זה הרבה יותר מורכב. צריך לזכור שעל פי החוק הישראלי פונדקאות היא אקט אלטרואיסטי. כלומר, מדובר בסוג של התנדבות והפונדקאית לא מקבלת שכר על האקט אלא רק פיצוי על הוצאות. בנוסף, כדי להיות פונדקאית על האישה המעוניינת בכך לעמוד בקריטריונים קשיחים. כך שבשורה התחתונה יש מעט מועמדות ישראליות שמעוניינות להיות פונדקאיות ומנגד הביקוש לפתרון הזה רק מאמיר וגובר. כך, שבפועל מרבית המעוניינים לבצע הליך פונדקאות מחפשים אלטרנטיבה מעבר לים. 

למה גיאורגיה?

אחרי שהסברנו למה, למרות שהפונדקאות בארץ חוקית, הרבה מאוד זוגות ישראלים נאלצים לבצע את הליך הפונדקאות מעבר לים, שווה להקדיש כמה מילים לסיבות בגינן בתקופה האחרונה מסתמנת גיאורגיה כיעד מועדף עבור ישראלים לביצוע שירותי פונדקאות. 

  • רגולציה ובירוקרטיה

אנחנו אוהבים לחשוב על ישראל כמדינה חלוצה ומתקדמת בנושאים כמו פונדקאות, אבל האמת שביאורגיה החוק שמתיר פונדקאות נחקק כבר ב-1992, 4 שנים לפני החוק הישראלי. יתרה מכך, בעוד שבישראל הרגולציה בעניין פונדקאות קשוחה וכל זוג נדרש לעבור ‘ועדת פונדקאות’, שגם היא חלק מהסיבה ל’פקק’; בגיאורגיה הסיבה הראשונה שגיאורגיה היא יעד מועדף לביצוע הליך פונדקאות היא רגולטורית  אין ועדת פונדקאות וניתן להתחיל בהליך  באופן מיידי וגם כל הבירוקרטיה היא יחסית קלה.

  • תשתית רפואה

תשתיות הרפואה בגיאורגיה מתקדמות ויש בה רופאים מומחים מהטופ העולמי בנושא פריון, הפריות חוץ גופיות ופונדקאות. כפי שהזכרנו בסעיף הקודם הפונדקאות בגאורוגיה היא פרקטיקה חוקית שנהוגה למעלה משלושים שנה והמערכת הרפואית במדינה מנוסה מאוד בכל האספקטים של ההליך ומבחינה סטטיסטית המרכזים בגיאורגיה מציגים אחוזי הצלחה דומים למרכזים מובילים בצפון אמריקה או אירופה. העובדה שמתקיימים שיתופי פעולה בתחום הרפואה בין ישראל לגיאורגיה ושיש מספר רופאים ישראלים ממוצא גיאורגי שפועלים בתחום, גם היא פקטור עבור ישראלים רבים.

  • היצע פונדקאיות

למרות שגאורגיה היא מדינה מפותחת המצב הכלכלי של חלק גדול מהאוכלוסייה קשה. כשמצרפים לזה את העובדה שנשים בגיאורגיה לרוב יולדות בתחילת שנות העשרים שלהן, התוצאה היא היצע מאוד גדול של פונדקאיות פוטנציאליות – גם זה מגדיל את הזמינות ומקצר את ההליך. 

  •  מרחק ומנטליות

 הקרבה היחסית לישראל (ביחס לפתרונות בארצות הברית או המזרח הרחוק) יכולה גם להוות פקטור חשוב בביצוע פונדקאות מעבר לים. הליך כזה הרבה פעמים כרוך בחיים על הקו ובנסיעות רבות והעובדה שמבחינת מרחק, עלות וזמינות של טיסות גיאורגיה נמצאת ממש מעבר לפינה, בהחלט תורמת לעניין. כשמוסיפים לזה את המנטליות הגיאורגית, שמזכירה מאוד את זו הישראלית, קל להבין למה הרבה ישראלים מרגישים שם בבית. הנקודה הזו חשובה במיוחד עבור זוגות שחשוב להם לקיים קשר רציף וישיר עם הפונדקאית ולהרגיש חלק מהחוויה.

  • עלויות נגישות

ביחס למרבית האופציות, וזה כולל גם פונדקאות בישראל, הפונדקאות בגיאורגיה מאוד נגישה כלכלית. כשמכניסים את פקטור האיכות, הסטנדרט הרפואי ואת העובדה שניתן לבצע בגיאורגיה את כל התהליך ברמה של One Stop Shop כולל שלב ה-IVF, אז לגיאורגיה באמת אין מתחרים. הפער ביוקר המחיה, מתבטא גם בתשלום לפונדקאית ולמרפאה וגם בעלות השהות במדינה.  

לסיכום, אין ספק שזה לא מקרי שמרבית הישראלים שנדרשים בתקופה האחרונה לשירות פונדקאות פונים לגיאורגיה. בעבר גם אוקראינה הציעה תנאים דומים, אך הפלישה הרוסית והמלחמה הפכה את האופציה הזו לפחות רלוונטית בטווח הנראה לעין. הקושי הבולט היחיד בהקשר הגיאורגי הוא השפה. לא כל הגיאורגים שולטים באנגלית ובכל מקרה המסמכים הרפואיים והטפסים נדרשים להיות בגיאורגית, לכן כשאתם מתחילים תהליך של פונדקאות בגיאורגיה, אחת ההמלצות היא להיעזר בשירותיה של חברת תרגום אמינה שיודעת להגיב מהר, כמו למשל Trans That, שמתמחה גם בתרגום מעברית לגיאורגית ומגיאורגית לעברית.

פורסם ב: שירותי תרגום, תרגום מסמכים, תרגום משפטי, תרגום רפואי, תרגום שפות

תגיות: | |

Scroll to Top
לקבלת הצעת מחיר


    X
    דילוג לתוכן